Верховна Рада узаконила доступне розмитнення «євроблях». Скільки доведеться платити?

По матеріалам ЛІГА.Бізнес
16.04.2021 · 09:33 · переглядів - 3052

Депутати Верховної Ради ухвалили в другому читанні законопроект про зміни до Податкового кодексу про тимчасове спрощене митне оформлення б/в автомобілів на єврономерах, завезених в Україну


Про це повідомляється на парламентському порталі.

Документ встановлює, що, тимчасово, протягом 180 днів з дня набрання законом чинності, базою оподаткування вживаних легкових автомобілів є сума акцизного податку, яка розраховується за формулою, прив'язаною до обсягу двигуна і року випуску авто.

Відповідно до встановленої формули максимальна ставка податку для бензинового автомобіля від п'яти до дев'яти років і обсягом двигуна 2000 куб.см складе 500 євро. Для дизельного автомобіля старше 15 років і обсягом двигуна 5000 куб.см складе 2750 євро.

Пільговий період поширюється тільки на автомобілі, з дати випуску яких пройшло більше п'яти років.

Виключені з дії пільгового режиму транспортні засоби для перевезення 10 осіб і більше та мотоцикли. Також режим не поширюється на авто, якщо вони не відповідають екологічним нормам "Євро-2" і вище або походять з країни-окупанта.

Протягом 180 днів при оформленні б/в автомобілів, завезених до 31 грудня 2020 року, їх власники звільняються від сплати ввізного мита.

У разі, коли завезене до 31 грудня 2020 року, знаходиться на території України, але не оформлено належним чином, його власнику необхідно буде заплатить 8500 грн для проходження спрощеної схеми реєстрації.

Якщо власник такого авто не планує його оформляти, він може протягом півроку вивезти його за кордон, попередньо сплативши до держбюджету 8 500 грн, що дозволить уникнути штрафів за таке порушення.Читайте далее

Новини за сьогодні

Статті
 
На початок