Головні новини за ніч - 25 вересня

Бердянск 24
25.09.2015 · 08:47 · Просмотров - 699

США підтвердили згоду на зустріч Обами та Путіна. Кремль визначився з ціною на газ для України

США підтвердили згоду Обами зустрітись з Путіним після «неодноразових прохань»

Прес-секретар Білого дому Джош Ернест офіційно повідомив про зустріч президентів США і Росії Барака Обами і Владіміра Путіна в Нью-Йорку, передаєAFP.

Водночас він наголосив, що основною темою розмови стануть події в Україні.

«Коли президент Обама зустрінеться з президентом Путіним, головним елементом в його порядку денному буде Україна», - заявив Ернест.

Представник Білого дому також повідомив, що Обама під час зустрічі нагадає Путіну про необхідність виконувати Мінські угоди заради настання миру на Донбасі.

16 вересня в Нью-Йорку відкрилась 70-а Генеральна Асамблея ООН. 28 вересня на Генасамблеї буде виступати президент Росії Володимир Путін.

Президент України Петро Порошенко виступить під час засідання ООН у першій половині 29-го вересня.

У ЗМІ повідомили, що Кремль відмовився проводити нормандську зустріч у США.

Кремль визначився з ціною на газ для України

Згідно з підписаною прем’єр-міністром РФ Дмітрієм Мєвєдєвим постановою, ціна на газ для України буде такою ж, як для сусідніх країн ЄС.

Дана інформація опублікована на офіційному сайті російського уряду.

Дане положення буде діяти з 1 жовтня до 31 грудня 2015 року. Водночас в тексті документа вказано, що додатково буде врахована знижка.

Повідомлялось, що Міністр енергетики РФ розраховує підписати «зимовий пакет» з Україною 25 вересня.

Вперше «зимовий пакет» був підписаний у Брюсселі 30 жовтня 2014 року. Документ підписали єврокомісар Гюнтер Еттінгер, міністр енергетики України Юрій Продан та міністр енергетики РФ Олександр Новак.

В цілому «зимовий пакет» коштує $4,6 млрд.

Згідно з брюсельськими домовленостями, російська компанія Газпром відновлює постачання газу в Україну після оплати заборгованість у розмірі $1,45 млрд, і передоплати за майбутні поставки.

Ціна на газ для України до кінця 2014 року складала $378 за тисячу кубометрів, а з початку 2015 року і до березня - $365 за тисячу кубів. Крім того, Росія також надала Україні знижки на газ.

Президент Куби вперше за 15 років прилетів до США

Вперше за останні 15 років президент Куби Рауль Кастро прилетів до США. Кубинський лідер відвідає Нью-Йорк для участі в Генеральній асамблеї ООН.

Кастро також має намір послухати виступ папи римського Франциска 25 вересня, передає BBC.

США і Куба розірвали всі дипломатичні відносини в 1961 році у період холодної війни. У грудні 2014 року Вашингтон офіційно повідомив про початок політики примирення з Гаваною.

А 20 липня 2015 року США і Куба офіційно відновили дипломатичні відносини.

18 вересня Вашингтон пом’якшив санкції щодо Куби.

Читайте нас в Telegram


Читайте далее

Новости за сегодня

Статьи
 
На верх