Підсумки розслідування по МН17: Літак збила ракета "Бука"

13.10.2015 · 15:00 · Просмотров - 1021

У Нідерландах на авіабазі Гілзе-Райен (Gilze-Rijen) почалось оприлюднення результатів техічного розслідування катастрофи рейсу МН17 Малайзійських авіаліній у небі над Донбасом у липні 2014-го

14:43 Офіційна презентація результатів розслідування закінчилася.

14:41 Спеціальна симуляція була розроблена для визначення джерела атаки. Модель показала зону у 320 кв. км довкола місця падіння. Україна та РФ провели свої досліджування, які показали схожі результати.

14:40 Росія заявила, що неможливо чітко визначити тип ракети. Після цього розслідування детально вивчило пояснення РФ щодо зброї, проте залишилося на своїх позиціях.

Кадр трансляції

14:33 Юстра розвінчує інші теорії: МН17 не впав через метеор, технічні проблеми самого літака чи теракт на борті, не через атаки повітря-повітря - сліди уражень були б іншими.

14:32 Після вибуху ракета випустила "тисячі маленьких залізних частинок специфічної кубічної або метеликової форми", які одразу вбили членів екіпажу у кабіні пілоту. Шрапнель зокрема була знайдена у тілах трьох членів екіпажу. Сліди уражень та їх траєкторії, видні по решткам фарби та особливостям пошкоджень кабіни. За висновками розслідування, характер уражень чітко вказує на конкретну модель ракети - 9N314М. Вона розірвалася в кількох метрах від лівої частини кабіни літака.

14:30 У короткому відео розслідування показало, як збирало і досліджувало рештки Boeing 777. Зібрані частини згодом закріпили на каркасі, моделюючи реальний літак, - його показали на прес-конференції. На реконструйованому борті видні ураження з лівого боку кабіни. Траєкторія атаки також чітко видна, каже звіт.

14:26 На презентації показали анімоване відео польоту МН17. Він летів звичним маршрутом з Амстердаму до Куала-Лумпура. Пролітаючи Україну на висоті біля 11 км, він дещо відхилився на північ, щоб оминути грозу на шляху, а потім повернувся на маршрут, де над Донбасом у нього поцілила ракета з Буку. Водночас тим же маршрутом на дозволеній висоті - вище 10 км - летіли ще три цивільні рейси.

14:22 "Чому літак Малайзійських авіаліній летів над зоною конфлітку? Тому що там літали всі, і ніхто не міг подумати, що є загроза для цивільної авіації", - каже голова Радбезпеки. Рейс летів на висоті 10 км, ніхто не думав, що є ризик на такій висоті. Чиказька конвенція цивільної авіації визначає державу відповідальною за визначення безпеки зони польотів, нагадав він. Українська влада напередодні трагедії заявляла, що на Донбасі є зброя, яка здатна уражати авіацію на такій висоті, проте не закрила небо над Донбасом, каже розслідування. За висновками комісії, у Києва були всі підстави для такого рішення, яке все ж не було ухвалене. Усі сторони, залучені до конфлікту на сході України, не подумали про ризики для пасажирських літаків. йдеться у звіті.

14:18 Почалася презентація із короткого вступу голландською. Йдеться про те, що Boeing рейсу МН17 збили ракетою з Буку російського виробництва. Вона вдарила у лівий бок кабіни літака. Ракета була оснащена бойовою частиною марки 9N314М. Через вибух передню частину літака відірвало, через що вона впала на 15 км далі від основної частини, а рештки літака розкидало на 50 км території. Ракету випустили з територію площею 350 кв. км довкола місця вибуху у східній Україні.

14:11 За кілька хвилин почнеться презентація підсумків звіту. Журналістам заборонили робити фото з прес-конференції.

Сторінка звіту. Фото: Anna Holligan via Twitter

14:07 На нідерландському ТВ йде пряма трансляція з місця оголошення звіту по МН17.

13.52 Тьїббе Юстра, голова Ради безпеки Нідерландів, сарксатично прокоментував заяву російських зброярів Алмаз-Антей, які начебто знайшли докази невиновності Росії, пише Guardian. "Це завжди так особливо, коли люди заздалегідь не погоджуються зі звітом, який ще не опублікований", сказав чиновник.  

13:40. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що трагедія Боїнгу - "спланована російськими спецслужбами операція зі збивання серійного літака Малайзійських авіаліній МН17".

Фото: Павєл Канигін via Facebook

13.32 Журналістка BBC Анна Голіґен повідомила, що шрапнель з ракети Буку знайшли у тілах екіпажу. Станом на 13:32 перші копії звіту почали роздавати присутнім.

Родичам жертв трагедії повідомили, що літак був збитий ракетою з комплексу Бук. За вердиктом розслідування, зроблений у РФ Бук випустив ракету земля-повітря, шрапнель якої знайшли у кабіні. Усі втратили свідомість миттєво.

13.12 Кузен загиблої у МН17 жінки підтверидив цю інформацію. Роббі Елерс уточнив, що про це членам сімей жертв розповіли на спеціальній зустрічі у четвер, пише АР. Він розповів, що після слів голови Ради безпеки Нідерландів Тьїббе Юстра про підсумки розслідування, у залі "запанувала мертва тиша".

Сім’ям також сказали, що пасажири літака "не страждали".

Зона падіння уламків літака:

 

Висновки міжнародного розслідування - звіт про технічні причини катастрофи літака - почали оголошувати у вівторок, о 13:15 за Києвом у Нідерландах.

***

Літак Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам - ​​Куала - Лумпур), було збито 17 липня 2014 поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі, хто перебував на борту - 298 осіб. Тіла загиблих з місця аварії доставляли на поїзді до Харкова, потім транспортували літаками в Нідерланди.

Основну частину уламків з місця аварії вивезли в 2014 році. Імовірно, звіт про розслідування аварії літака Нідерланди опублікують 13 жовтня.

За даними представників української влади, а також кількох незалежних досліджень, літак збили з територій донецьких бойовиків за допомогою зенітногоракетного комплексу Бук, переданого їм Росією. Росія неодноразово заперечувала свою причетність до авіакатастрофи, пропонуючи різні версії вини України.

Громадське ТБЧитайте далее

Новости за сегодня

Статьи
На верх