Підсумки розслідування по МН17: Літак збила ракета "Бука"

Бердянск 24
13.10.2015 · 15:00 · Просмотров - 1029

У Нідерландах на авіабазі Гілзе-Райен (Gilze-Rijen) почалось оприлюднення результатів техічного розслідування катастрофи рейсу МН17 Малайзійських авіаліній у небі над Донбасом у липні 2014-го

14:43 Офіційна презентація результатів розслідування закінчилася.

14:41 Спеціальна симуляція була розроблена для визначення джерела атаки. Модель показала зону у 320 кв. км довкола місця падіння. Україна та РФ провели свої досліджування, які показали схожі результати.

14:40 Росія заявила, що неможливо чітко визначити тип ракети. Після цього розслідування детально вивчило пояснення РФ щодо зброї, проте залишилося на своїх позиціях.

Кадр трансляції

14:33 Юстра розвінчує інші теорії: МН17 не впав через метеор, технічні проблеми самого літака чи теракт на борті, не через атаки повітря-повітря - сліди уражень були б іншими.

14:32 Після вибуху ракета випустила "тисячі маленьких залізних частинок специфічної кубічної або метеликової форми", які одразу вбили членів екіпажу у кабіні пілоту. Шрапнель зокрема була знайдена у тілах трьох членів екіпажу. Сліди уражень та їх траєкторії, видні по решткам фарби та особливостям пошкоджень кабіни. За висновками розслідування, характер уражень чітко вказує на конкретну модель ракети - 9N314М. Вона розірвалася в кількох метрах від лівої частини кабіни літака.

14:30 У короткому відео розслідування показало, як збирало і досліджувало рештки Boeing 777. Зібрані частини згодом закріпили на каркасі, моделюючи реальний літак, - його показали на прес-конференції. На реконструйованому борті видні ураження з лівого боку кабіни. Траєкторія атаки також чітко видна, каже звіт.

14:26 На презентації показали анімоване відео польоту МН17. Він летів звичним маршрутом з Амстердаму до Куала-Лумпура. Пролітаючи Україну на висоті біля 11 км, він дещо відхилився на північ, щоб оминути грозу на шляху, а потім повернувся на маршрут, де над Донбасом у нього поцілила ракета з Буку. Водночас тим же маршрутом на дозволеній висоті - вище 10 км - летіли ще три цивільні рейси.

14:22 "Чому літак Малайзійських авіаліній летів над зоною конфлітку? Тому що там літали всі, і ніхто не міг подумати, що є загроза для цивільної авіації", - каже голова Радбезпеки. Рейс летів на висоті 10 км, ніхто не думав, що є ризик на такій висоті. Чиказька конвенція цивільної авіації визначає державу відповідальною за визначення безпеки зони польотів, нагадав він. Українська влада напередодні трагедії заявляла, що на Донбасі є зброя, яка здатна уражати авіацію на такій висоті, проте не закрила небо над Донбасом, каже розслідування. За висновками комісії, у Києва були всі підстави для такого рішення, яке все ж не було ухвалене. Усі сторони, залучені до конфлікту на сході України, не подумали про ризики для пасажирських літаків. йдеться у звіті.

14:18 Почалася презентація із короткого вступу голландською. Йдеться про те, що Boeing рейсу МН17 збили ракетою з Буку російського виробництва. Вона вдарила у лівий бок кабіни літака. Ракета була оснащена бойовою частиною марки 9N314М. Через вибух передню частину літака відірвало, через що вона впала на 15 км далі від основної частини, а рештки літака розкидало на 50 км території. Ракету випустили з територію площею 350 кв. км довкола місця вибуху у східній Україні.

14:11 За кілька хвилин почнеться презентація підсумків звіту. Журналістам заборонили робити фото з прес-конференції.

Сторінка звіту. Фото: Anna Holligan via Twitter

14:07 На нідерландському ТВ йде пряма трансляція з місця оголошення звіту по МН17.

13.52 Тьїббе Юстра, голова Ради безпеки Нідерландів, сарксатично прокоментував заяву російських зброярів Алмаз-Антей, які начебто знайшли докази невиновності Росії, пише Guardian. "Це завжди так особливо, коли люди заздалегідь не погоджуються зі звітом, який ще не опублікований", сказав чиновник.  

13:40. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що трагедія Боїнгу - "спланована російськими спецслужбами операція зі збивання серійного літака Малайзійських авіаліній МН17".

Фото: Павєл Канигін via Facebook

13.32 Журналістка BBC Анна Голіґен повідомила, що шрапнель з ракети Буку знайшли у тілах екіпажу. Станом на 13:32 перші копії звіту почали роздавати присутнім.

Родичам жертв трагедії повідомили, що літак був збитий ракетою з комплексу Бук. За вердиктом розслідування, зроблений у РФ Бук випустив ракету земля-повітря, шрапнель якої знайшли у кабіні. Усі втратили свідомість миттєво.

13.12 Кузен загиблої у МН17 жінки підтверидив цю інформацію. Роббі Елерс уточнив, що про це членам сімей жертв розповіли на спеціальній зустрічі у четвер, пише АР. Він розповів, що після слів голови Ради безпеки Нідерландів Тьїббе Юстра про підсумки розслідування, у залі "запанувала мертва тиша".

Сім’ям також сказали, що пасажири літака "не страждали".

Зона падіння уламків літака:

 

Висновки міжнародного розслідування - звіт про технічні причини катастрофи літака - почали оголошувати у вівторок, о 13:15 за Києвом у Нідерландах.

***

Літак Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам - ​​Куала - Лумпур), було збито 17 липня 2014 поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі, хто перебував на борту - 298 осіб. Тіла загиблих з місця аварії доставляли на поїзді до Харкова, потім транспортували літаками в Нідерланди.

Основну частину уламків з місця аварії вивезли в 2014 році. Імовірно, звіт про розслідування аварії літака Нідерланди опублікують 13 жовтня.

За даними представників української влади, а також кількох незалежних досліджень, літак збили з територій донецьких бойовиків за допомогою зенітногоракетного комплексу Бук, переданого їм Росією. Росія неодноразово заперечувала свою причетність до авіакатастрофи, пропонуючи різні версії вини України.

Громадське ТБ

Читайте нас в Telegram


Читайте далее

Новости за сегодня

Статьи
На верх