На чергову сесію міської ради виносився проект рішення, згідно якого пропонувались виділити 80 тис. грн. для залучення науковців і застосування методів наукового аналізу для розробки плану стратегічного розвитку міста до 2022-го року.
В результаті обговорення, депутати прийняли рішення профінансувати лише один із пропонованих пунктів.
В рамках розробки Плану стратегічного розвитку Бердянська до 2022-го року, депутатам пропонувалось передбачити фінансування на підготовку аналітичної довідки щодо стану соціально-економічного розвитку Бердянська за 2012-2016 роки та розроблення прогнозу економічного потенціалу міста; проведення SWOT – аналізу; наукове дослідження щодо формування базової гіпотези перспектив розвитку міста; розробка анкет та проведення експертного опитування з приводу сформованої базової гіпотези перспектив розвитку міста; наукове дослідження анкетних даних та експертного опитування для подальшого формування остаточного документу стратегії; проведення взаємних консультацій, обговорень з приводу остаточного переліку проектів з метою дотримання фокусу стратегії; тиражування проекту Стратегії розвитку м. Бердянськ на період до 2022 для обговорення з громадськістю та ін..
Принципово, що розроблений документ, на основі ключових соціально-економічних, природно-кліматичних умов, географічного розташування та ін. аспектів, має відображати реальну перспективу функціонування міста на найближчі 5 років. Особливо важливо, щоб цей документ виконувався, а не відігравав роль під суконного листа, про який згадають раз на 5 років. Для розробки високоякісного наукового дослідження і пропонувалось залучити академіків та професорів.
Кандидат економічних наук, депутат міської ради Катерина Марченко виступила із жорсткою критикою даного проекту рішення і наголосила, що розробити дану стратегію мають виключно спеціалісти мерії без додаткового фінансування методів наукового аналізу науковцями Національної академії наук України. В результаті, більшістю голосів депутатський корпус підтримав ініціативу Марченко.
Дозволимо собі нагадати, що Основний Закон України – Конституцію, в 1996-му році, розробили науковці і, за визначенням світової спільноти, цей Документ визнано одним з кращих в Європі. А вже українські політики, своїми діями та рішеннями, спаплюжили та нівелювали результат масштабної роботи вітчизняних науковців, що сьогодні відображається в цілому ряді правових колізій, заручниками яких стають пересічні громадяни.
Своїм рішенням депутати продемонстрували відношення до застосування в Бердянську передового досвіду провідних науковців країни для визначення пріоритетних, стратегічних напрямків розвитку міста. Шкода, що бердянські депутати не демонструють таку ж принциповість, коли цілими гектарами роздають землі громади, забирають проходи до пляжів та без обговорень на сесії розподіляють мільйони бюджетних коштів.