Триває розслідування за фактом «наукового улову» бердянськими підприємствами

По материалам пресс-службы полиции
11.07.2018 · 17:04 · Просмотров - 2162

На Запоріжжі триває розслідування за фактом незаконного вилову риби у великих обсягах під час нерестової заборони


Тривають слідчі дії стосовно незаконного промислу з вилову живих біоресурсів під час нерестової заборони в Азовському морі та Каховському водосховищі, по закінченню яких буде надана належна правова оцінка діям осіб, причетним до злочинної діяльності.

Як повідомлялося раніше, поліцейські спільно зі співробітниками СБУ області припинили діяльність злочинного угрупування, яке організувало схему незаконного промислу з вилову живих біоресурсів під час нерестової заборони в Азовському морі та Каховському водосховищі.

На даний час слідчим управлінням ГУНП в Запорізькій області проводиться досудове розслідування в рамках кримінального провадження, відкритого за ознаками ч. 2 ст. 249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) та ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем)  Кримінального кодексу України щодо зловживання посадовими особами контролюючих органів своїм службовим становищем в сфері використання природних ресурсів, які разом з невстановленими особами на території Запорізької області під час нерестової заборони браконьєрським шляхом здійснюють незаконний вилов живих біоресурсів.

Проведено більше 20 обшуків, під час яких вилучена документація та біоресурси, а саме: бичок, тюлька та осетер, який занесений до Червоної книги України, у зв’язку з чим заборонений його вилов. На вилучене судом накладено арешт.

Окрім того, частина з вилучених документів, які нібито підтверджують дозвіл на вилов біоресурсів під виглядом наукового улову, містять явні ознаки підробки, на підставі чого відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Проводяться усі необхідні слідчі дії, після чого буде надана належна правова оцінка діям осіб, причетним до незаконного вилову риби.

На даний час фіксуються намагання створити штучний суспільний резонанс навколо заходів правоохоронців. Наголошуємо, що стосовно злочинної діяльності з вилову великих обсягів рибних запасів під виглядом так званого наукового лову напрацьовані ґрунтовні матеріали, а будь-які спроби втручання в роботу слідчих, тиску на органи досудового розслідування та розповсюдження неправдивої, викривленої інформації мають бути припинені.

Підтримати Brd24Останні новини Бердянська
сегодня, 27 июля, четверг
вчера, 26 июля, среда
25 июля, вторник

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На верх