Київ відреагував на новий указ Путіна про паспортизацію українців

По материалам НВ Україна
18.07.2019 · 10:15 · Просмотров - 905

Міністерство закордонних справ України засудило нову спробу Росії розширити дію спрощеного порядку отримання російського громадянства на українців, які проживають на неокупованій території Донецької та Луганської областей

В українському зовнішньополітичному відомстві назвали дії Москви неприхованим втручанням у внутрішні справи України як незалежної і суверенної держави, а також серйозною загрозою безпеки на всьому європейському континенті.

У МЗС України підкреслили, що укази Кремля про «паспортизацію» не визнаються українською стороною.

Там вимагають від російської сторони невідкладно скасувати всі агресивні рішення щодо України і усунути їх негативні наслідки.

Київ підготує для РНБО перелік заходів щодо захисту національної безпеки, законних прав і інтересів українців відповідно до міжнародного права і законодавства України.

 - Вимагаємо від Росії припинити торпедувати мирні зусилля в нормандської форматі і в Мінському процесі, натомість почати виконувати взяті на себе зобов'язання. Очікуємо від наших міжнародних партнерів невизнання цих російських документів і будь-яких угод, посилення індивідуальних і секторальних санкцій, - резюмували у МЗС.

Раніше повідомлялося, що президент Росії Володимир Путін збільшив число громадян України, які можуть отримати громадянство РФ у спрощеному порядку.

На отримання громадянства РФ у спрощеному порядку, зможуть розраховувати українці, які проживали на вільній від російської окупації території Луганської та Донецької областей. Вони повинні знаходитися в РФ.

До цього Володимир Путін підписав указ, що дозволяє жителям псевдореспублік «ДНР» і «ЛНР» отримати російські паспорти в спрощеному порядку.

У відповідь Україна звернулася до Ради безпеки ООН. Офіційний Київ вважає, що цей зухвалий крок суперечить схваленим Радою Безпеки Мінським домовленостям.

Пізніше Путін заявив, що в уряді Росії думають над тим, щоб надавати громадянство в спрощеному порядку не тільки жителям «ЛНР» і «ДНР», а й усім українцям.

14 червня в Ростовській області почалася видача російських паспортів жителям Донбасу.

Україна визнала недійсними російські паспорти, видані жителям окупованого Донбасу, і анонсувала в зв'язку з цим персональні санкції.

Читайте нас в Telegram


Читайте далее

Новости за сегодня

Статьи
 
На верх