Про це свідчить його пост у Facebook
– Я прийшов на посаду – виконувати програму президента. Він є для мене взірцем відвертості та порядності. Проте, щоб забрати будь-які сумніви нашої поваги та довіри до президента, я написав заяву про відставку та передав її президенту з правом внесення в парламент. Він – людина, якій українці висловили безпрецедентну довіру. І він має повне право оцінювати ефективність кожного члена своєї команди, що змінює країну, – заявив у своєму дописі прем’єр.
– Президент України отримав подане прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком прохання про відставку. Глава держави розгляне зазначену заяву. Про результати розгляду Офіс президента повідомить окремо, – заявили в Офісі президента.
Гончарук також прозвітував про результати своєї роботи за 4 місяці, вказавши, що “вже за цей короткий проміжок часу багато чого вдалося”.
Він додав, що крім того, його команда підготувала “серйозний фундамент для розвитку країни у 20-му році” – зокрема щодо запуску низки онлайн-сервісів у найближчі місяці, які “назавжди спростять життя людей”.
Головним викликом прем’єр назвав необхідність подолати корупцію у держсекторі, вказавши, що “за кілька місяців досить складно знищити кримінальні схеми, які вибудовувалися десятиріччями”.
Свій Кабмін він назвав “командою порядних людей” і запевнив, що “на топ-рівні в уряді корупції немає”.
Нагадаємо, що 15 січня на YouTube-каналі Як обдурити президента було опубліковано декілька аудіозаписів з нібито розмовою Гончарука із заступником голови Національного банку України Катериною Рожковою та міністром фінансів Оксаною Маркаровою про курс долара і економічні питання перед зустріччю з президентом Володимиром Зеленським.
На аудіозаписах людина з голосом, схожим на Гончарука, говорить про те, що у президента дуже примітивне розуміння економічних процесів
За даними ЗМІ, після резонансної публікації на засіданні фракції Слуга народу сталася сварка. Депутати обурилися висловлюваннями нібито Гончарука, а деякі запропонували висловити недовіру голові уряду.
Голова фракції Слуга народу Давид Арахамія заявив, що аудіозаписи є «склейкою».
Сам прем’єр-міністр після появи скандальних записів заявив, що проти команди президента Володимира Зеленського та уряду «працюють багато людей» і його не вийде залякати.
Довідка: Згідно зі статтею 15 закону про Кабмін, прем’єр-міністр має право заявити Верховній Раді про свою відставку – і парламент має розглянути це питання не пізніше, ніж на 10-й день після надходження заяви про відставку, якщо вона надійшла під час чергової сесії Верховної Ради, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла у міжсесійний період.
Прем’єр-міністр звільняється з посади з дня ухвалення рішення про його відставку на пленарному засіданні Верховної Ради. Рішення парламенту про відставку прем’єра має наслідком відставку всього складу уряду.