Поліція готова до забезпечення публічної безпеки під час заходів 9 травня

По материалам Управління комунікації Національної поліції України
09.05.2020 · 08:48 · Просмотров - 580

Про забезпечення безпеки громадян і дотримання карантинних обмежень йшлося вчора, 8 травня, під час селекторної міжвідомчої наради під головуванням першого заступника міністра внутрішніх справ Сергія Ярового, за участю Голови Національної поліції України Ігоря Клименка та заступника Голови Нацполіції Олександра Фацевича

Учасники наради обговорили забезпечення публічної безпеки та порядку під час відзначення на території держави Дня пам’яті та примирення, а також 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Сьогодні на території держави було заплановано проведення 253 заходів за участю майже 1,3 тисячі громадян. Публічну безпеку та порядок забезпечували понад 3,5 тис. поліцейських та 300 військовослужбовців НГУ.
Водночас завтра, 9 травня, на території держави заплановано проведення 340 заходів.

Перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий наголосив на необхідності повної взаємодії всіх підрозділів Національної поліції, Національної гвардії та Державної служби з надзвичайних ситуацій, задіяних до забезпечення безпеки під час вказаних заходів.

 - Звертаю увагу на абсолютне та безальтернативне дотримання закону, забезпечення карантинних заходів під час проведення акцій. На місцях поліція має проводити роботу та заздалегідь інформувати громадян про обмеження, які будуть відбуватися. Основна відповідальність покладається на поліцію діалогу, - сказав Сергій Яровий.

Перший заступник міністра також наголосив, що керівники підрозділів мають контролювати ситуацію та за необхідністю негайно приймати відповідні рішення.

 - Від вас вимагається грамотна оцінка ситуації та обстановки. Робота оперативних штабів, ситуаційного центру, які цілодобово відслідковують ситуацію – на вашому постійному контролі. Буде дуже багато локацій, треба роз’яснювати людям вимоги та забезпечувати дотримання обмежувальних заходів. Безумовно, не обійдеться без провокацій, ми маємо бути готовими до їхнього попередження, - наголосив Сергій Яровий.

9 травня очікується близько 290 заходів із покладанням квітів і 50 автопробігів. Публічну безпеку і порядок під час вказаних заходів забезпечуватимуть понад 6,9 тисячі поліцейських та понад 1,4 тисячі військовослужбовців Національної гвардії України.

Голова Нацполіції Ігор Клименко підкреслив, що поліція, яка вже майже два місяці працює у посиленому режимі, готова до виконання покладених завдань.

 - Начальники ГУНП очолюють ситуаційні центри, до складу яких обов’язково залучаються представники Нацгвардії. Не забуваємо, що обмежувальні заходи, які визначені Кабінетом Міністрів України, мають дотримуватися. На поліцію, НГУ, ДСНС покладається відповідальність не тільки забезпечити карантинні заходи, але й на гідному рівні забезпечити безпеку людей, - зазначив Ігор Клименко.

Голова Нацполіції повідомив, що поліція очікує на провокації й вже зараз проводиться попереджувальна робота:

 - Ми не стаємо на бік тієї чи іншої сили, ми маємо право висловлювати тільки точку зору закону. А по закону у нас тривають карантинні заходи. Звертаюся до всіх співробітників: не треба штрафувати бабусь та дідусів, які хочуть покласти квіти. Треба забезпечити їхній безперешкодний доступ до місць покладання квітів з дотриманням карантинних заходів. Громадяни, які хочуть вшанувати загиблих у Другій світовій війні, мають зробити це. Утім для нас безпека людей – на першому місці, - наголосив Ігор Клименко.

Заступник Голови Нацполіції Олександр Фацевич зауважив, що пом’якшення карантинних обмежень, згідно з Постановою Кабінету Міністрів, вступає у дію з 11 травня. Відтак 9-10 травня поліція продовжить несення служби у паркових та рекреаційних зонах щодо недопущення порушення карантинних норм.

 - Водночас 9 травня основною формою проведення заходів будуть автопробіги. Вони охоплюватимуть не лише території обласних центрів, а й районів та міст обласного значення. У першу чергу це Донецька, Луганська, Запорізька, Миколаївська, Херсонська, Одеська та Харківська області. У цих ситуаціях поліція має не допустити та роз’яснити всім учасникам два аспекти: всі охочі, які не можуть взяти участь в автопробігах, мають змогу очікувати їхнього прибуття поблизу пам’ятних місць. Але після прибуття автоколон – всі учасники заходів в обов’язковому порядку мають дотримуватися всіх карантинних вимог, - зазначив Олександр Фацевич.

Водночас під час наради було наголошено на необхідності дотримання виконання закону про декомунізацію та недопущення використання забороненої символіки.
Новости Бердянска
сегодня, 17 июня, четверг
вчера, 16 июня, среда

Все новости Бердянска

Магазин автозапчастей CarMix.com.ua
На верх