Редактора Brd24 обрали на посаду Президента ФФБ
Після окупації Бердянська велика кількість організацій та федерацій, в тому числі і спортивних, поставили свою діяльність на паузу. Дотичні до футболу гравці і спеціалісти, які релокувалися з міста, вирішили відновити діяльність. Провели дистанційні збори, перереєстрували організацію і обрали актив, який намагатиметься популяризувати Бердянськ через вид спорту №1.
«З огляду і на війну, і сам статус окупованого міста зараз йдеться більше про імідж Бердянська, ніж про сам футбол. Приємно, що багато футбольних людей не зрадили не лише самій грі, а й українським кольорам. Вони хочуть, щоб саме з ними асоціювалося наше місто. Коли в футбольному середовищі виникла ідея реанімувати федерацію, і реалізовувати доступні в сучасних реаліях проєкти, то я, звісно, таку ініціативу підтримав», – поділився новий Президент Федерації футболу Віктор Коваленко.
Колишнє керівництво ФФБ залишилося на окупованій території. Жодної активності не спостерігалося. Новообране керівництво окреслило основний напрям діяльності.
«Наші захисники щоденними подвигами не допускають і думки, що історія Бердянська якось може розійтися з українською історією. В інших аспектах, на жаль, Бердянськ все рідше помічається в стрічках новин. На моє переконання, спорт має бути одним з інструментів такого нагадування. Наприкінці минулого року БМВА запустила роботу кількох дитячих секцій, в тому числі і футбольних, для бердянських дітей в Дніпрі. Але, попри ажіотаж і високе наповнення груп, за кілька місяців цей проєкт із незрозумілих причин прикрили. Проте це дало розуміння необхідності роботи з дітьми. Тож, шукатимемо грантові програми, які допоможуть відновити цю роботу. Можливо в Дніпрі, можливо в Запоріжжі, Києві, або інших містах, де є достатня кількість юних бердянців. Чи вийде – не знаю. Але спробувати, пошукати варто. Діти та краще наступне покоління – це те, за що бореться наша країна. Якщо цей процес відбуватиметься під брендом жовто-блакитного Бердянська – то це вже буде приємним досягненням», – зауважили у ФФБ.
Віце-президентом організації став Антон Лотарєв, який був дотичним до роботи ДЮСШ. В період до повномасштабного вторгнення він запустив вдалий проєкт з пляжного футболу “Молнія”. Це єдина команда, яка представляла Бердянськ на міжнародному рівні.
«Щодо ДЮСШ, то ці кілька місяців були показовими. Бердянці із задоволенням приводили дітей не тільки на футбольну секцію, а й в групу з плавання, яка також успішно функціонувала. Для мене також стало очевидним, що ця робота потрібна нашим землякам. Спробуємо реалізувати ідею без допомоги влади. Відновимо співпрацю із Запорізькою обласною федерацією та Українською асоціацією футболу, шукатимемо програми для переселенців, підтримуватимемо команди з гравцями із Бердянська в медійному просторі. В ідеалі – побудувати базу, де і дорослі, і юні бердянці могли б збиратися і займатися улюбленим спортом. Сподіваюсь, все в нас вийде», – заявив Антон Лотарєв.