Добровольці-рятувальники Запорізького краю

По материалам ДСНС
03.06.2023 · 13:54 · Просмотров - 113

З початку військової агресії російської федерації проти України підпорядковані підрозділи Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, відповідно до покладених на них завдань, постійно проводять пошуково-рятувальні операції та аварійно-відновлювальні роботи по ліквідації наслідків ракетно-бомбових ударів по об’єктам Запорізької області


При цьому Запорізькою облдержадміністрацією організовано максимальне залучення сил та засобів спеціалізованих служб цивільного захисту області, комунальних служб, об’єктових формувань, добровольців та волонтерів. 

Так, підрозділами ГУ ДСНС України у Запорізькій області з 24.02.2022р. здійснено більше 3 тисячі залучень для ліквідації наслідків бойових дій, у ході яких: 

  • ліквідовано 908 пожеж; 
  • розібрано 95 об’єктів, у тому числі 2 об’єкти життєзабезпечення, 48 житлових будинків (з них 21 багатоповерховий), 1 будівлю закладів охорони здоров’я та 1 будівлю закладів освіти; 
  • врятовано 146 осіб, з яких 107 вивільнено з-під завалів;
  • деблоковано тіла 111 загиблих.

В області налагоджена робота щодо залучення осіб-добровольців до проведення аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт на об’єктах, що зазнали руйнувань внаслідок ворожих обстрілів. 

Так, на проведення робіт з розбору завалів житлових будинків на території м. Запоріжжя та Запорізького району постійно залучаються:

  • громадська організація «Руки Допомоги Запоріжжя» та Добровольчого будівельного батальйону «Добробат»;
  • добровільне формування цивільного захисту Запорізької міської територіальної громади»;
  • добровільне формування Запорізької територіальної громади №4 «окремий підрозділ КРУК»;
  • благодійний фонд «КАРІТАС УКРАЇНИ»;
  • громадська організація «ВОГНИК Запоріжжя».

На сьогодні 334 добровольця вже пройшли навчання на базі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області з отриманням відповідної довідки, та робота в цьому напрямку триває. 

Для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт добровільні формування залучалися вже 27 разів, а також для надання допомоги органам влади для проведення відновлювальних робіт більше 100 разів.

Як показує досвід, розбір багатоповерхових житлових будинків триває 3-5 діб. Зменшення часу на повний розбір завалу – це врятовані людські життя. 

Тому дуже актуальним на сьогодні залишається своєчасне залучення людських та технічних (інженерної, спеціальної та допоміжної техніки, засобів малої механізації та спецобладнання) ресурсів під час проведення пошуково-рятувальних операції та аварійно-відновлювальних робіт.

ДСНС завжди готове прийти першим на допомогу та залучити особовий склад і наявну інженерну техніку на ліквідацію наслідків ворожої агресії по об’єктам області: як на розбір завалів, так і на проведення відновлювальних та інших невідкладних робіт. 

Після звільнення тимчасово окупованих територій Запорізької області  для розбору завалів та відновлення нормального життєзабезпечення населення, громади Запорізького краю потребуватимуть значних людських ресурсів, тому кожен небайдужий громадянин може долучитись до рядів добровольців  та подати анкету на сайт ДСНС України за посиланням https://dmpo.dsns.gov.ua/ya-pragnu-stati-dobrovolcemЧитайте далее

Новини за сьогодні

Статті
На верх