Як окупанти через бердянський порт вивозять зерно до Ливана

Саме з нашого міста починається транзит зерна, яке вивозять з ТОТ за кордон як російську агропродукцію. Деталі в матеріалі.

Бердянськ – море – Ливан. Саме такий маршрут долає зерно, яке росіяни збирають на окупованих українських територіях. Як «Бердянськ 24» дізнався з розслідування KibOrg, яке опублікував «Цензор.нет», перед заходом в наш порт на суднах вимикають передавачі AIS. Це перешкоджає збору даних про суднозаходження, зокрема незалежними моніторингами. Автору вдалося отримати документи, що фіксують кожен крок у схемі експорту зерна.

До прикладу, російське підсанкційне судно «Ніколай Лєонов» у першій половині травня подолало шлях з Азовського моря до Середземного, де на українське збіжжя чекали в порту Бейрута.

30 квітня о 16:45 судно «Ніколай Лєонов» прибуло до порту Бердянськ і було пришвартовано до причалу №2. 1 травня на нього почали завантажувати продукцію, а 3 травня о 15:00 «Ніколай Лєонов» залишив порт Бердянськ. В цей момент на його борту було 7714,3 тон пшениці. Вже 5 травня судно дісталося порту в Темрюці Краснодарського краю рф. Станом на 13 травня корабель перебуває у Середземному морі. Місцем призначення на MarineTraffic вказано Бейрут.

Зазвичай врожай, який вивозять з бердянського порту, направляють до російських портів Темрюк та Кавказ Краснодарського краю рф. Це начебто має ввести покупців в оману щодо походження товару.

Команда KibOrg отримала доступ до фейкових документів, де початковим портом завантаження продукції вказано Темрюк, хоча насправді воно відбувалося в окупованому Бердянську. Місце призначення викраденої з України пшениці середземноморський порт Бейрут в столиці Лівана.

Ще минулого року окупаційна влада, зокрема губернатор ТОТ Запорізької області Євген Балицький, говорили про наміри зробити в порту Бердянська митний пункт. Це дозволило б залучати флот під іноземними прапорами та безпосередньо імпортувати товари з-за кордону.