Організаторка «референдуму» на Бердянщині заїхала у Вінничину і намагалася в родичів сховати 5000 доларів

По матеріалам СБУ
14.11.2023 · 12:35 · переглядів - 3243

Агенти СБУ затримали підозрювану у колаборационізмі із грошима, котрі є винагородою за її діяльність у «виборчкомі рф». Наступною «нагородою» можуть стати вже 10 років від українського правосуддя.

Організаторка «референдуму» на Бердянщині заїхала у Вінничину і намагалася в родичів сховати 5000 доларів

Служба безпеки затримала ще одну колаборантку, яка причетна до незаконних виборів рф на тимчасово захопленій території на півдні України у вересні цього року.

Вона обходила приватні оселі місцевих жителів та закликала їх «проголосувати» за кремлівського «кандидата» до окупаційних «законодавчих зборів Запорізької області рф».

Щоб зібрати «потрібну» кількість «голосів», її супроводжували озброєні загарбники, які погрожували людям автоматами у разі відмови брати участь у фейковому плебісциті.

За співпрацю з окупантами їхня поплічниця отримала 5 тис. американських доларів як «одноразову» грошову винагороду.

Також вона отримала «привілей» щодо вільного пересування на тимчасово захопленій частині регіону.

Співробітники СБУ задокументували злочини колаборантки та затримали її, коли вона приїхала на Вінниччину, щоб приховати у родичів одержані від агресора гроші.

За даними слідства, фігуранткою виявилась мешканка Чернігівського району Запорізької області, яка після його захоплення підтримала російських загарбників.

За це окупанти запропонували їй стати «секретарем» місцевого «виборчкому рф».

Для «перекваліфікації» колаборантку відправили до рф на відповідні курси під назвою «організація діяльності виборчої комісії».

Там вона отримала «сертифікат російського центру навчання виборчим технологіям» при центрвиборчкомі країни-агресора.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманій про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території).

Наразі вона перебуває під вартою. Триває розслідування. Зловмисниці загрожує до 10 років тюрми.

Комплексні заходи з викриття і затримання колаборантки проводили співробітники СБУ в Запорізькій області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Останні новини Бердянська
сьогодні, 4 березень, понеділок 2024
вчора, 3 березень, неділя 2024
2 березень, субота 2024
1 березень, п'ятниця 2024
29 лютий, четвер 2024

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На початок