Комунальний колапс у Бердянську може змінитися екологічним
До редакції «Бердянськ 24» надіслали відео з села Радивонівка, біля якого протікає Берда. На кадрах добре видно, що частина річки пересохла, води майже немає.
Чому так могло статися нам розповіла еколог, доцент Бердянського державного педагогічного університету Тетяна Шаповалова. Вона виокремлює дві головні ймовірні причини: відсутність дощів і надвеликий забір бердівської води.
«По-перше, мало було дощів і по-друге, відбувається великий забір з Бердосховища. На сьогодні іншого джерела в місті немає. Навантаження колосальне. Місто сидить без води, вода жахлива, технічна. Вочевидь не такі великі запаси, вони (окупаційна влада – ред.) забирають всю воду», – припускає екологиня.

Викладачка наголосила, що Берда відновиться, якщо припинити забирати з неї воду. Поповнення відбувається через підземні джерела та дощі. Скільки потрібно часу на відновлення річки невідомо. Остаточно встановити причини зневоднення науковці зможуть лише особисто, перебуваючи в окупованому Бердянському районі.
Після підриву Каховської ГЕС дніпровська вода в місто не надходить. Окупанти використовують Бердівське водосховище, яке раніше було резервним. Воно має обмежені ресурси, а вода не відповідає стандартам питної.