Відео про бердянців

Про втрату, самотність, відновлення та простір для жінок. Історія бердянки Анни Жук
Анна Жук виїхала з рідного Бердянська під час окупації. Жила в страху, потім у Запоріжжі, а тепер – на Одещині. Але й досі не відчуває, що вдома. Їй бракує своїх людей, свого моря. І саме це відчуття чужості стало поштовхом створити «Свою» – простір для жінок, які втратили дім, але шукають підтримки. Це історія про силу, коли дуже болить.

Віталій Піка: художник із Бердянська, який малює для тих, хто тримає оборону
Віталій Піка — художник із Бердянська, який понад 20 років малював портрети й шаржі просто неба на Приморській площі.

Навіщо нам печаль і тривога? Розмова з психологинею Вікторією Кравчук
У мультфільмі «Думками навиворіт» емоції – це персонажі, які керують внутрішнім світом дівчинки Райлі. У реальному житті все трохи складніше, але не менш цікаво. У розмові з психологинею Вікторією Кравчук ми говоримо про те, чому кожна емоція має значення, навіть якщо вона здається «негативною».

«Війна забрала багато, але не силу духу»: боєць з Бердянська Іван Цвігун тримає оборону під Покровськом
Іван Цвігун із Бердянська пройшов крізь біль втрат, обстріли та зруйновані мрії. Сьогодні він боронить Україну на Покровському напрямку. Війна змінила його життя назавжди, але не змогла зламати його волю. У найважчі моменти Іван знаходить опору в творчості – вона допомагає триматися, коли навколо війна. Його історія – про стійкість, відданість і світло, яке можна нести навіть у пітьмі.

Як подружитися з тривожністю: прийняти, зрозуміти й перетворити на силу — поради від коучки Вікторії Кравчук
Тривога – це ок. Але що робити, коли вона стає надто сильною і заважає жити? Коучка Вікторія Кравчук просто і щиро пояснює, чи можна контролювати тривожність, або ж краще навчитися приймати її. Вона розповідає, як пов’язані між собою страх і тривога, коли ці емоції стають нашими помічниками, і як направити їхню енергію в корисне русло. Також ви знайдете практичні поради, як швидко заспокоїти себе в моменті або підтримати людину, яку охопила тривога.

Колесо життя: як знайти баланс і перестати розриватися між «треба» і «хочу» — поради від коучки Вікторії Кравчук
Часом ми відчуваємо, що життя перетворюється на постійну гонку – намагаємося бути ідеальними в роботі, у сім’ї, у стосунках, у хобі. І що частіше намагаємося, то сильнішим стає відчуття провини, що десь щось не виходить. Як перестати мучити себе за недосконалість? Як не боятися, що, приділивши увагу чомусь одному, життя втратить барви й стане нудним? Коучка Вікторія Кравчук тепло й щиро розповідає, як побудувати гармонійне колесо балансу, знайти свій власний ритм і навчитися отримувати задоволення від кожної сфери життя. Без зайвих складнощів і з великою любов’ю до себе.

«Поки я живий – я буду боротися». Історія військового з Бердянська Івана Цвігуна
Війна змінює все – лінію фронту, міста, долі. Вона забирає друзів, можливості, звичне життя. Але є те, що їй не під силу – сила духу.

Малюнки з окупації: як жителька Бердянська розповідає про війну через комікси
Таким способом дівчина хоче показати світу, що відчувають люди, в чий дім прийшов «руський мір»

Називала тата “мій плюсик”. Історія бердянки, яка втратила батька в Маріуполі
Ганна Васильєва народилася в Маріуполі, багато років провела в Бердянську, а зараз будує нове життя у Вінниці. Про тата, який зник безвісти, про спогади з окупації, мітинги та волонтерство, про те, як приймали переселенців на підконтрольній території та підтримку жінок дивіться в інтерв'ю Бердянськ 24.

Шум принтерів і спогади про рідне місто. Як бердянка з чоловіком допомагає армії
У квартирі Анни та Ігоря щось постійно шумить. Спочатку цей звук відволікав, але з часом він став частиною щоденного життя. Це не просто шум — це звук 3D-принтерів, які друкують деталі для українських військових.