Стосовно 58-річної мешканки міста окупанти фабрикують кримінальну справу за пости в соціальних мережах
Росіяни дедалі активніше впроваджують практику репресивних заходів по відношенню до мешканців, які публічно засудили широкомасштабне вторгнення рф в Україну.
Окупанти звинувачують мешканку міста у вчиненні “кримінального правопорушення за публічне поширення завідомо неправдивої інформації про діяльність збройних сил рф”.
В березні 2022-го року жінка в соціальних мережах поширювала публікації, які росіяни розтлумачили, як “неправдиву інформацію”.
Міжнародний контекст:
- Порушення прав людини – обмеження свободи слова є порушенням основних прав людини, які закріплені у Всесвітній декларації прав людини ООН та інших міжнародних документах;
- Засудження міжнародними організаціями – подібні дії часто засуджуються міжнародними правозахисними організаціями та інституціями, такими як Human Rights Watch, Amnesty International, та ООН;
- Підтримка світової спільноти – жертви таких репресій часто отримують підтримку від міжнародної спільноти, що може включати юридичну допомогу, політичний притулок або кампанії на їх захист.
Ця ситуація в Бердянську є прикладом того, як репресії та обмеження свободи слова використовуються для придушення голосу мирних мешканців в умовах окупації.