Класи росгвардії, морської піхоти, православʼя та уроки рукопашного бою в окупованих школах Бердянська

Огляд того, що відбувалося в освітніх закладах 1 вересня

Після школи одразу на війну?

В окупованому Бердянську відкрили профільний клас росгвардії. 18 восьмикласників отримали шеврони.

Викладати предмети будуть російські офіцери, зокрема військові Північно-Кавказького округу. В програмі вивчення основ безпеки та антитерористичного захисту, самооборони, бойових мистецтв і патріотичні заходи. Про це «Бердянськ 24» дізнався з окупаційних тг-каналів.

На окупованій території Запорізької області створено вже 12 профільних класів «військ правопорядку». Вчителі-зрадники не приховують, що таке навчання є підготовкою до залучення українських дітей до російської армії.

«Профільний клас росгвардії, відкритий у нашій школі, дасть змогу хлопцям дізнатися про війська правопорядку, вивчити нові дисципліни, визначитися з вибором майбутньої професії», – наголосила Катерина Ліхая, яка очолила при окупантах школу №10.

Бердянським школярам нав`язують не лише любов до росії, але і бажання воювати за неї. Відео: окупаційні пабліки

Водночас окупанти відкрили клас морської піхоти у селі Новопетрівка Бердянського району. Подібних планується 14. І знов, головна мета – нав`язати дітям вибір військової професії.

Мілітаризація системи освіти йде паралельно зі «скрепністю»

Під молебен і російський гімн новий навчальний рік почався в православній гімназії, яку окупанти відкрили в ЗОШ №5.

Пеший дзвоник в “православній” гімназіцї відвідав єпископ Феодор, якого окупанти прислали до Бердянська з росії. Фото: окупаційні пабліки

Псевдомер  Бердянська висловив сподівання виховати «справжніх патріотів». За даними окупаційної влади, в гімназії навчається 40 дітей. Їх мілітаризація буде тісно переплітатися із релігіозним фанатизмом.

ФСБ-шники взяли під опіку захоплену ЗОШ №6

Цей заклад окупаційна влада зробила випробувальним майданчиком для нового пропагандистського проєкту. Його головна мета – «патріотичне, моральне та трудове виховання допризовної молоді».

В школі діятиме спортивний клуб, де дітей навчатимуть армійському рукопашному бою, щоб вони «тренувалися та раділи життю». Проєкт з військового вишкілу дітей впроваджує фонд «С», підпорядкований ФСБ.

«Тут займатимуться не лише прикладним видом єдиноборств. Проєкт орієнтований на виховання моральних та вольових якостей молодого покоління та любові до Вітчизни», – розповів віцепрезидент фонду «С» Сергій Поляк.