В Бердянськ на фестиваль «Сталева хвиля 2019» завітали ковалі з 12 міст України

По материалам пресс-службы исполкома
24.06.2019 · 16:48 · Просмотров - 645

Минулої суботи у Бердянську на території Бердянського машинобудівного професійного ліцею пройшов четвертий фестиваль ковальського мистецтва “Сталева хвиля 2019”.

У ньому взяли участь ковалі з 12 міст — Дніпро, Вінниця, Чернівці, Лебедин, Запоріжжя, Чигирин, Першотравеньск, Маріуполь, Кривий Ріг, Суми, Нікополь, Мелітополь, а також команда бердянських ковалів на чолі із Олександром Шапошниковим.

Оскільки фестиваль проходив 22 червня, коли в Україні вшановують пам’ять жертв війни в Україні та згадують загиблих у роки Другої світової війни, то на початку заходу усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів.

Розпочався фестиваль ковалів із параду учасників та вітальних слів від представників міської влади та гостей фестивалю. Від імені міського голови присутніх привітала керуюча справами виконкому Ольга Кочубей, яка відзначила, що сьогодні відродження ковальства набуває нового значення. “Фестиваль „Сталева хвиля” – це найкращий спосіб популяризації сучасного українського мистецтва серед молоді, бердянців та гостей міста. Адже без власної унікальної культури неможливе існування української нації”.

открытие

Директорка Департаменту освіти і науки ЗОДА Тетяна Озерова відзначила, що вона пишається тим, що майданчиком для такого фестивалю став Бердянський машинобудівний професійний ліцей. “Саме сьогодні у цьому ліцеї формується майбутнє України, майбутня еліта, робочий клас, який сьогодні представляє на фестивалі найкращі мистецькі роботи”.

Привітали учасників також помічник Народного депутат України Олександра Пономарьова, депутат міської ради Володимир Безверхий та директор Бердянського машинобудівного професійного ліцею Сергій Дудукалов.

У свою чергу від імені учасників фестивалю представник команди ковалів з м. Дніпро висловив слова вдячності організаторам та органам місцевої влади за розвиток і підтримку ковальської справи та закликав усіх небайдужих підтримувати такі фестивалі.

выразил благодарность

Після привітальних слів, підпалюванням вогню у скіфській чаші було дано офіційний старт фестивалю. Факелоносці запалили цим вогнем свої ковальські горни та розпочали роботу.

Фестиваль тривав до пізнього вечора. Для бердянців та гостей міста була організована виставка кованих виробів майстрів з усієї країни, ярмарок Hand Made, Фуд-корти, де можна було посмакувати різними стравами, фотозони. Була окремо облаштована дитяча зона та спортивний майданчик, де проводились розважальні естафети, стрільба з лука, турнір з армреслінгу, лазерні бої, скелелазіння тощо.

Розважали глядачів фестивалю театр Скіфської звитяги «Скіфський стан» і театр живої історії та трюкового мистецтва «Відродження», творчі колективи міста. А вже ввечері - рок-гурти “Ватерлінія”, “Піла”, “Небокрай” та спеціальні гості з Івано-Франківська — трембітно-роковий гурт “КораЛЛі”.

У програмі фестивалю було також ковальське вінчання, а на завершення — нічне кування, світлове та вогняне шоу.
Новости Бердянска
вчера, 15 мая, пятница
14 мая, четверг

Все новости Бердянска